Sklep
Prenumerata

Nasza księgarnia

wszystko o
Strona główna

Wspomnienie o red. B. Burnacie

Archiwum publikacji

Opis czasopisma

Wydawca/kontakt

SKO Wrocław
przeszukaj serwisSZUKAJ W SERWISIE

Kopaliny nr 78 (5/2012)

cena: 7.00 PLN, 2.00 EUR

Tematy numeru:

1. Jolanta Maj - Procedura udzielania koncesji na wydobywanie kopalin przez starostę (artykuł publikujemy również na stronie głównej)

2. Marek Markowicz - Konfliktowość złoża (Jednym z problemów przy uzyskiwaniu koncesji na wydobycie kopaliny ze złoża jest jego konflitowość, np. z istniejącą zabudową mieszkaniową)

3. Wiktor Musielak - Nowe narzędzie w sporze o podstawy opodatkowania wyrobiska (Publikujemy Decyzję Samorzadowego Kolegium Odwoławczego w Łodzi unieważniającą decyzję Wójta o nałożeniu łącznego podatku za 2011 rok)

4. Marek Sołowczuk - Baza danych czy pliki, 2D czy 3D... czyli o narzędziach informatycznych w górnictwie i geologii (Prezentujemy nowoczesne narzędzia dziedzinowe, wspierające prace służb mierniczej, geologicznej, planowania eksploatacji, jak i rozwiązania do raportowania i analizy danych) 

5. Marek Markowicz - Złoże idealne? (Codzienny trud włożony w ekspolatację kopaliny ma zupełnie inny wymiar i charakter w zależności od tego, jakie złoże eksploatujemy)

6. Hubert Schwarz - Dokument bezpieczeństwa w projekcie nowego rozporządzenia (analiza projektu, ktory ma duże szanse na wejście w życie od 1 stycznia 2013 roku)©2004 made and hosted by mediacom