Sklep
Prenumerata

Nasza księgarnia

wszystko o
Strona główna

Wspomnienie o red. B. Burnacie

Archiwum publikacji

Opis czasopisma

Wydawca/kontakt

SKO Wrocław
przeszukaj serwisSZUKAJ W SERWISIE

Kopaliny nr 79 (6/2012)

cena: 7.00 PLN, 2.00 EUR

Tematy numeru:
1. Marek Nieć - Prawo geologiczne i górnicze – niezbędne kierunki nowelizacji w zakresie gospodarki złożami (Artykuł jest zapisem referatu przygotowanego na zorganizowaną 13. listopada w Sejmie przez Parlamentarny Zespół Surowców i Energii otwartą konferencję na temat Prawa geologicznego i górniczego, podczas której dużo kontrowersji wzbudzał brak nalezytej ochrony złóż w Pgg)

2. Wiktor Musielak - Uwarunkowania utrzymania i rozwoju górnictwa odkrywkowego kruszyw naturalnych (Zmieniający się ciągle stan formalno-prawny, brak akceptacji społecznej dla odkrywkowej formy górnictwa, narastający kryzys w gospodarce, przejawiający się malejącym frontem inwestycyjnym, szczególnie w zakresie budowy i przebudowy dróg. a również rosnące opodatkowanie tej strefy gospodarczej, stawiają pod znakiem zapytania rozwój branży...)

3. Marek Markowicz- Barbórka 2012 (... czyli jak górnicy obchodzili swoje święto w SKRZG)

4. Edward Miziołek - Stopień zagospodarowania i wielkości wydobycia surowców ilastych ceramiki budowlanej w 2011 r.

5. Wiktor Musielak - Samorządowa wizyta w kopalni (czyli jak żle może wyglądać współpraca z samorządem lokalnym)

6. Marek Markowicz - Zagrożenia a rutyna zawodowa (Każdy pracujący w zakładach górniczych wraz z nabywanym doświadczeniem zawodowym zauważa, że wpada w rutynę. Zapominamy czasem, że zagrożenia występujące w codziennej pracy były, są i będą występować.)

7. Marek Sołowczuk - Prowadzenie zasobu mapowego przedsiębiorstwa górniczego z wykorzystaniem technologii bazodanowych (Kontynuacja tematyki związanej z nowymi narzędziami wykorzystywanymi przez służby geologiczne i miernicze zakładu górniczego, tym razem prezentowanie jest rozwiązanie branżowe Xaris, umożliwiające prowadzenie elementów dokumentacji mapowej przedsiębiorstwa z wykorzystaniem technologii bazodanowych.)

8. Obwieszczenie Ministra Gospodarki w sprawie opłat eksploatacyjnych na 2013 rok©2004 made and hosted by mediacom