Sklep
Prenumerata

Nasza księgarnia

wszystko o
Strona główna

Wspomnienie o red. B. Burnacie

Archiwum publikacji

Opis czasopisma

Wydawca/kontakt

SKO Wrocław
przeszukaj serwisSZUKAJ W SERWISIE

Kopaliny nr 83/84 (4/5/2013)

cena: 14.00 PLN, 4.00 EUR

Tenaty numeru:

1. Patrycja Hałdys - Oznakowanie CE wyrobów budowlanych w Polsce - Mimo że okres funkcjonowania w naszym kraju oznakowania CE na rynku kruszyw sięgnie niedługo 10 lat, to nadal wielu producentów ma problemy z ustaleniem zakresu własnych działań związanych z prawidłowym wprowadzaniem wyrobu do obrotu, opracowaniem odpowiednich dokumentów oraz właściwym oznakowaniem zgodnym z aktualnym stanem prawnym. W niniejszym artykule przedstawiamy ogólny model funkcjonowania systemu znakowaniem CE wyrobów budowlanych w Polsce.
2. Marek Markowicz - Najpierw kamieniołom... teraz stadion piłkarski - W 2003 roku dla celów rozgrywania ME w Portugalii wybudowano na jednym z najwyższych okolicznych wzgórz stadion Estadio Municipal de Braga – w nieczynnym kamieniołomie.
3. Edward Miziołek - Zagospodrowanie i wydobycie glin ceramicznych białowypalających się w Polsce w 2012 roku
4. Aleksandra Szafraniec - Elgor 2013: konstruktywnie dyskusje
ekspertów branży górnictwa odkrywkowego

5. Hubert Siuba - Piasek ciurkiem sypie się... - Złe wzorce rekultywacyjne na przykładzie małej kopalni piasku
6. Wiktor Musielak - Miecz Damoklesa - Opodaktowanie kopalni różnymi daninami na rzecz gminy i Państwa doprowadza do upadku małe przedsiębiorstwa górnicze. Ciąg dalszy walki z podatkiem od wyrobisk.
7. Patrycja Hałdys - Kobieta w kopalni
8. Adam Maksymowicz - Ekstremalna odkrywka KGHM w Chile
9. Wiktor Musielak - Komentarz do spotu - Polemika z emitowaną w telewizji reklamą Grupy PGE
10. Marek Markowicz - Natura sama wybrała... - Przykład doskonałego współistnienia obszarów chronionych środowiska i kopalni w Górach Opawskich
11. Adam Maksymowicz - Legnica nie lubi odkrywki - Nie każdy musi lubić węgiel brunatny. Legniczanie oraz sąsiadujące gminy na terenie których zalega to złoże nie chcą  żadnej odkrywki, żadnej eksploatacji, żadnego złoża. Nie chcą węgla brunatnego samorządowcy i ich wyborcy...
12. Hubert Siuba - Ocena oddziaływania na środowisko - Podczas przygotowania do realizacji nowych przedsięwzięć związanych z działalnością wydobywczą oraz przy planowaniu znaczącej rozbudowy każdy niemal przedsiębiorca górniczy zderza się z koniecznością przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
W stosunku do jakich konkretnie przedsięwzięć wymagane jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach? Przypomnamy obowiązujące w tym zakresie przepisy.
13. Marek Markowicz - Zapomniane kopaliny - Cieszynit i andezyt
14. Patrycja Hałdys - Kamień do gabionow – alternatywa
dla kamienia hydrotechnicznego

15. Aktualności górnicze©2004 made and hosted by mediacom